недела, 29. март 2020. Вести денес: 114
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Фудбал

Бенитез се закани дека ќе го напушти Њукасл

Бенитез се закани дека ќе го напушти Њукасл

Менаџерот на Њукасл, Рафа Бенитез може да го напушти клубот на крајот од сезоната.

Според „Телеграф“, 58-годишниот стратег соопштил дека ќе си замине, ако не бидат привлечени најмалку двајца нови играчи во зимскиот трансфер прозорец.

Бенитез го повика раководството на Њукасл да одговори на неговото барање за засилување на тимот за да го спаси тимот од испаѓање од Премиер Лигата. До крајот на зимскиот прозорец има уште 9 дена.

Њукасл е на 17 место во пласманот, со 21 поен по 23 круга.