вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 77
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Фудбал

Бенатија го повикаа Погба да се врати во Јувентус

Бенатија го повикаа Погба да се врати во Јувентус

Дефанзивецот на Јувентус, Меди Бенатија го повика Пол Погба да се врати во Торино.

Францускиот играч од средниот ред денеска ќе се соочи со поранешните соиграчи на натпреварот меѓу Јувентус и Манчестер Јунајтед од групната фаза од Лигата на шампионите.

Погба објави фотографија на Инстаграм, под која Бенатија напиша: „Врати се дома“.

Дваесет и пет годишниот Французин веќе се соочи со Јувентус, но беше на поразената страна. Пред две недели, тимот на Макс Алегри го победи Манчестер Јунајтед на „Олд Трафорд“ со 1:0.

Натпреварот вечерва почнува од 21 часот.

Коронавирус