среда, 7. декември 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

Белоти понуден на Манчестер Јунајтед

Белоти понуден на Манчестер Јунајтед

Напаѓачот на Торино, Андреа Белоти е предложен на Манчестер Јунајтед, пренесува „Калчомеркато“. „Црвените ѓаволи“ бараат нов напаѓач и раководните лица на играчот му понудија трансфер на „Олд Трафорд“.

Дваесет и шест-годишниот Белоти има силна сезона со тимот на Торино. Од почетокот на сезоната тој има 15 гола на сите турнири.

Во оваа фаза не е јасно дали Манчестер Јунајтед е заинтересиран за напаѓачот. Во исто време, сепак, италијанскиот репрезентативец е во плановите и на друг англиски тим – Евертон.

Менаџерот Карло Анчелоти е добро запознаен со квалитетите на Белоти и е подготвен да го доведе на „Гудисон Парк“.

Qatar 2022