понеделник, 25. септември 2023. Вести денес: 67
home Фудбал

БЕЛГРАД „ГОРИ“ – „Гробарите“ со невиден спектакл прославија 50 години постоење на Партизан

БЕЛГРАД „ГОРИ“ – „Гробарите“ со невиден спектакл прославија 50 години постоење на Партизан

Синоќа Белград “гореше“, синоќа стадионот на Партизан “гореше“. Фановите на еден од најголемите балкански клубови го прославија својот 50.роденден. Го прославија со невиден спектакл, спектакл за памтење. Во оваа 2020 година популарните “гробари“ речиси и да немаа можност ниту еднаш да бидат на трибините на стадионот на Партизан, некогаш се викаше “ЈНА“, и затоа направија нешто што ќе се памети долго, долго, пренесува Спортмедиа.мк

Да потсетиме дека навивачката група “Гробари“, една од најголемите на овие простори е основана во далечната 1970 година.

Беше тоа вистинско пиротехничко шоу, погледнете како тоа изгледаше.