вторник, 22. септември 2020. Вести денес: 117
home Фудбал

Бекам назначи тренер во Интер Мајами

Бекам назначи тренер во Интер Мајами

Интер Мајами го назначи Диего Алонсо за тренер. Еден од сопствениците на новосоздадениот клуб е Дејвид Бекам. Интер Мајами веќе привлече неколку фудбалери, но досега немаше тренер.

Тимот ќе се придружи на МЛС лигата во наредната 2020 година.

Пред да го преземе американскиот клуб, Диего Алонсо беше на чело на мексиканскиот Монтереј, но беше отпуштен од работа само 4 месеци по триумфот во КОНКАКАФ Шампионската лига.

Коронавирус