недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Бекам го сака Силва во Интер Мајами

Бекам го сака Силва во Интер Мајами

Фудбалерот од средниот ред на Манчестер сити, Давид Силва може да ја продолжи кариерата во Интер Мајами.

Американските медиуми соопштија дека ко-сопственикот на клубот Дејвид Бекам е заинтересиран за трансфер на 34-годишниот Шпанец.

Договорот на Силва со Манчестер сити завршува претстојното лето. Претходно беше објавено дека тој може да се пресели во Њујорк сити.

Силва игра во Манчестер Сити од 2010 година.

Коронавирус