петок, 14. мај 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Бејл со порака до Мурињо

Бејл со порака до Мурињо

Фудбачерот на Тотенхем Герет Бејл по постигнатиот хет-трик против Шефилд Јунајтед имаше порака до поранешниот тренер на тимот од Лондон Жозе Мурињо.

Тој му се заблагодари на новиот тренер Рајан Мејсон за офанзивната тактика што му овозможува на Бејл да игра поблиску до противничкиот гол.

Коронавирус