понеделник, 26. октомври 2020. Вести денес: 140
home Фудбал

Бејл помина прегледи, ќе игра за Тотенхем

Бејл помина прегледи, ќе игра за Тотенхем

Герет Бејл беше подложен на задолжителни лекарски прегледи пред да го финализира трансферот во Тотенхем.

Ова се случи вчера во Мадрид, а денес Велшанецот ќе патува со приватен авион до Лондон и ќе го иницира својот личен договор со „спарси“.

Со него ќе лета уште еден играч на Реал – левиот бек Серхио Регилон, кој исто така ќе стане играч на Тотенхем, но со постојан трансфер. Вчера и Шпанецот беше на медицински прегледи.

Според „Скај Спортс“, едногодишниот престој на Бејл во Тотенхем ќе го чини клубот околу 20 милиони фунти, вклучувајќи пари за платата на Велшанецот и цената на изнајмувањето.

Коронавирус