среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 150
АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home Фудбал

Бејл не исклучува трансфер во Баерн

Бејл не исклучува трансфер во Баерн

Во пресрет на вечерашниот дуел од полуфиналето на Лигата на шампионите против Баерн Минхен, фудбалерот на Реал Мадрид, Герет Бејл рече дека му е чест што го поврзуваат со германскиот великан и не исклучи опција за негов трансфер во баварскиот тим.

Велшанецот се почесто се спомнува како прв кој на лето ќе си оди од Реал.

– Ништо не може да се исклучи во фудбалот. Јас во моментов сум во Реал Мадрид, уживам, но Баерн има фантастичен тим и еден од најуспешните клубови во Европа. Чест ми е што јас сум поврзуван со Баерн, изјави Бејл.

Тој побара повеќе простор во Реал за да може да ги искаже своите способности на теренот.

– Гол секој втор натпревар не може да биде лош учинок. Но, да бидам искрен, сакам да напредувам. За тоа ми треба поголема улога, вели Бејл.

Баерн и Реал ќе играат вечер од 20:45 на „Алијанц Арена“ во Минхен.