недела, 27. септември 2020. Вести денес: 65
home Фудбал

Барселона со официјално соопштение за Рабио

Барселона со официјално соопштение за Рабио

Раководството на Барселона го искористи клупскиот сајт да прошири официјален коментар во врска со гласините за евентуален трансфер на Адриен Рабио од Пари Сен Жермен.

Каталонците истакнуваат дека не прекршиле апсолутно никакви правила и дека во моментов нема договор.

„Фудбалскиот клуб Барселона сака да ги прокоментира објавените во Франција материјали кои се однесуваат на привлекување на играчи од Пари Сен Жермен и сака да изјави дека не се прекршени какви и да е правила. Единствените контакти се одржаа во август и пред една недела. И во двата случаи се дојде до контакт со спортско-техничкото раководство на ПСЖ, за да се соопшто интересот на Барселона кон фудбалерот Адриен Рабио. Барселона секогаш се стреми да работи колку што е можно потранспарентно во односите со ПСЖ и со некој друг клуб. Ние цврсто го негираме постоењето на било каков договор со Рабио“, се вели во соопштението на тимот на „Камп Ноу“.

Коронавирус