вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 1
home Фудбал

Барселона сака да го размени Кутињо за Канте

Барселона сака да го размени Кутињо за Канте

Играчот од средниот ред на Челзи, Нголо Канте може да ја продолжи кариерата во Барселона.

Според Мундо Депортиво, Каталонците бараат играч од средниот ред кој би донел агресија во средниот ред, и кој може да ја контролира топката.

Поради оваа причина, Барселона се заинтересирани за трансфер на Канте. Раководството на клубот сака да му понуди на Челзи размена на 29-годишен Французин за играчот од средниот ред Филипе Кутињо, кого лондонскиот клуб сака да го потпише.

Претходно беше објавено дека Кутињо може да замине во Лестер на позајмица. За него се  заинтересирани и Тотенхем и Манчестер јунајтед.

Коронавирус