петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 71
home Фудбал

Барселона прифати понуда за Илаиш од 15 милиони евра

Барселона прифати понуда за Илаиш од 15 милиони евра

Големиот талент на Барселона, Илаиш Мориба пред самиот крај на преодниот рок ќе биде продаден на Лајпциг.

18-годишниот фудбалер одбиваше да го продолжи договорот со Барселона, а следното лето можеше да си оди како слободен фудбалер.

Со цел да не замине без пари, Барселона ја прифати понудата на Лајпциг вредна 15 милиони евра.

Тој во Лајпциг доаѓа како заменеа за Сабицер кој преминува во Баерн Мнхен.