понеделник, 6. февруари 2023. Вести денес: 0
home Фудбал

Барселона подготвува нов договор за Меси

Барселона подготвува нов договор за Меси

Раководството на Барселона ја разгледува можноста за уште едно продолжување на договорот со својот најдобар играч Лионел Меси.

Според „Ел Мундо Депортиво“ се разгледува опцијата за продолжување на договорот до 2022 или до 2023 година.

Најавен е почетокот на преговори за неколку месеци, бидејќи Барселона треба да изготви финансиска стратегија со цел да формулира атрактивен предлог за Меси.

За потсетување, минатата година Барселона го продолжи договорот со Аргентинецот до 2021 година.