недела, 19. септември 2021. Вести денес: 68
home Фудбал

БАРСЕЛОНА ОБЈАВИ: Меси го напушта клубот!

БАРСЕЛОНА ОБЈАВИ: Меси го напушта клубот!

Наместо вести за продолжување на соработката со Лео Меси, Барселона вечерва соопшти дека Аргентинецот го напушта клубот.

„Каталонците“ брифираат дека си подале рака со Аргентинецот, но документите не можат да бидат потпишани поради финансиските правила на Ла Лига. Поради ова, напаѓачот ќе замине од Камп Ноу.

Барса вели дека тие и Лео Меси жалат што нема да се исполни желбата на двете страни, клубот исто така му се заблагодари на фудбалерот за се што сторил и му посака среќа во иднината.

Коронавирус