петок, 10. јули 2020. Вести денес: 0
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

home Фудбал

Барселона нуди неверојатна сума за да го привлече Кулибали

Барселона нуди неверојатна сума за да го привлече Кулибали

Италијанските медиуми објавија дека тимот на Барселона е подготвен да плати извонредни 120 милиони евра за да го привлече дефанзивецот на Наполи – Калиду Кулибали.

Сенегалскиот фудбалер се смета за еден од најсилните дефанзивци на светот, а минатото лето „небесно-сините“ одбија понуди од неколку англиски клубови.

„Ил Матино“ објави дека раководството на Барселона е подготвено да понуди 120 милиони евра на претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис.

Кулибали е главната фигура во одбраната Наполи уште од времето кога клубот го предводеше Рафаел Бенитез.

МИА

Парламентарни избори 2020