недела, 29. јануари 2023. Вести денес: 65
home Фудбал

Барселона не се согласува со условите во договорот на Тер Штеген

Барселона не се согласува со условите во договорот на Тер Штеген

Барселона продолжува со преговорите со голманот Марк-Андре тер Штеген за потпишување нов договор, пренесува „Ел Мундо Депортиво“.
Но, засега страните не можат да се договорат за висината на платата на голманот.

Тер Штеген очекува да остане во Барселона. Пред тоа, фудбалерот и клубот се согласија дека новиот договор ќе трае пет години.

Во последната сезона од шпанската Ла Лига, голманот одигра 36 натпревари, притоа постигнувајќи 36 гола во нив. (МИА)