понеделник, 21. септември 2020. Вести денес: 0
home Фудбал

Барселона на гостувањето кај Алавес отиде само со 13 играчи несметајќи ги голманите

Барселона на гостувањето кај Алавес отиде само со 13 играчи несметајќи ги голманите

Сè уште актуелниот шпански фудбалски шампион Барселона го објави составот за последниот натпревар од првенството во сезоната 2019/20 против Алавес. На списокот се наоѓаат само 16 фудбалери меѓу нив тројца се голмани.

– Имаме 16 играчи во апликацијата, не повеќе. Треба да бидеме доследни и да размислувате за Лигата на шампионите, каде исто така имаме дисквалификувани и повредени играчи, изјави за „АС“ тренерот на Каталонците, Кике Сетиен.

Барселона веќе го загуби трофејот во Ла Лига. Во пресрет на последното коло закажано за утре, Барселона е втора со 79 бода, лидер и нов шампион е Реал Мадрид кој собра 86 бода по 37 одиграни кола.

Коронавирус