недела, 1. октомври 2023. Вести денес: 71
home Фудбал

Барселона ќе му понуди нов договор на Алба

Барселона ќе му понуди нов договор на Алба

Шпанскиот фудбалски шампион Барселона сака да го продолжи договорот со одбранбениот играч Жорди Алба, објавија тамошните медиуми.

Клубот има намера да му понуди на играчот да го продолжи договорот кој му истекува летото 2020 година.

За Алба интерес покажуваат и неколку клубови од англиската Премиер лига.

Во тековната сезона, 29-годишниот фудбалер играше 15 натпревари за Барселона и постигна два гола со седум асистенции.