недела, 5. јули 2020. Вести денес: 100
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Фудбал

Барселона ќе го одложи враќањето на Нејмар до крајот на јули

Барселона ќе го одложи враќањето на Нејмар до крајот на јули

Шпанскиот фудбалски шампион Барселона сака да го донесе Нејмар од Пари Сен-Жермен.

-Каталонскиот клуб планираше да го врати Бразилецот во текот на летото, но плановите беа спречени од пандемијата на коронавирус. Договорот е сè уште можен, пренесува „Диаро Спорт“.

Барселона“ има намера да заработи од продажба на играчи од сегашниот состав и клубот да заработи околу 100 милиони евра до 30 јуни. Тие пари треба да се искористат за трансфер на Нејмар, бидејќи во клубот веруваат дека бразилскиот фудбалер може да игра клучна улога за трофејот во Лигата на шампионите. Дополнително во прилог на оваа идеја е тоа што играчите сакаат тој да се врати на „Камп Ноу“.

Сепак, сега Барса не планира да стори ништо, но сака да почека до крајот на јули.

Парламентарни избори 2020