сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 50
home Фудбал

Барселона и Атлетико Мадрид одиграа нерешно,шанса за Реал Мадрид

Барселона и Атлетико Мадрид одиграа нерешно,шанса за Реал Мадрид
Шпанските фудбалски гиганти Барселона и Атлетико Мадрид одиграа без голови 0-0 во дерби дуелот од 35.коло на шпанската Ла Лига.
Иако двата тима особено домаќините имаа бројни шанси за гол сепак на крајот резултатот беше оној почетниот. Ваквиот резултат им најмногу му оди во корист на Реал Мадрид кој утревечер на домашен терен ја пречекува екипата на Севилја.
Атлетико останува лидер на табелата сега со 77 бодови, два повеќе од Барселона, а три од Реал кој се евентуална победа над Севилја која е на 4.место на табелата со 70 бодови, може да се израмни со Атлетико на врвот на табелата, па до крајот на првенството во кое остануваат уште три кола да имаме уште по неизвесна борба за шампионскиот трофеј

Коронавирус