среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 13
home Фудбал

Барселона го доби дербито со Јувентус, Јунајтед му даде пет гола на Лајпциг

Барселона го доби дербито со Јувентус, Јунајтед му даде пет гола на Лајпциг

Дербито на вечерта во Лигата на шампионите им припадна на фудбалерите на Барселона кои забележаа победа на гостувањето кај италијанскиот првак Јувентус.

Најубедливата победа ја оствари Манчестер јунајтед против германскиот претставник Лајпциг.

Резултати:

Борусија Дортмунд – Зенит 2:0
Клуб Бриж – Лацио 1:1
Ференцварош – Динамо Киев 2:2
Јувентус – Барселона 0:2
Манчестер јунајтед – Лајпциг 5:0
Севиља – Рен 1:0
Башакшехир – ПСЖ 0:2
Краснодар – Челзи 0:4.

Коронавирус