сабота, 15. август 2020. Вести денес: 16
home Фудбал

Барселона го доби дербито со Атлетико

Барселона го доби дербито со Атлетико

Бранителот на трофејот во шпанскиот фудбалски шампионат, тимот на Барселона, синоќа забележа победа над Атлетико Мадрид на гостински терен  со 1:0 на дерби дуелот од 15. коло.

Стрелец на победничкиот гол за Каталонците беше Лионел Меси во 86.минута.

Со новите три бода, Барселона се изедначи на врвот на табелата со реал Мадрид со по 31 бод.

Атлетико Мадрид остана на 25 бода и сега е шести на табелата. Пред него се уште и Атлетик Билбао и Реал Сосиедад со по 26 бода и Севиља со 30.

Коронавирус