сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 90
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Фудбал

Барселона донира 30.000 маски за каталонските болници

Барселона донира 30.000 маски за каталонските болници

Фудбалскиот клуб Барселона направи донација од 30.000 заштитни маски за болниците во Каталонија во борба против коронавирусот.

Шпанскиот шампион соопшти дека маските ги обезбеди преку кинеска партнер компанија и се надеваат дека маските ќе помогнат во борбата против опасниот вирус.

Дел од маските исто така ќе бидат донирани во домовите за стари лица, кои се во најголема опасност од Ковид-19.

Коронавирус