понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 55
home Фудбал

Барселона добива нов директор

Барселона добива нов директор

Холандската фудбалска легенда Марк Овермарс ќе го напушти директорското место во Ајакс на крајот од оваа сезона.

Според информациите Овермарс договорил разделба со Ајакс и од следното лето ќе работи како спортски директор во Барселона.

Тоа го тврди англискиот Телеграф кој известува дека Овермарс е подготвен да се врати на Камп Ноу и дека не можел да го одбие предизвикот во Барселона.

Овермарс во Барселона играше од 2000. до 2004. година и само е еден од низата Холанѓани кои оставија голем трага во каталонскиот гигант.

 

ЕУРО 2020

Македонија