петок, 9. јуни 2023. Вести денес: 45
home Фудбал

Барди во „тимот на колото“ во Ла Лига

Барди во „тимот на колото“ во Ла Лига

Македонскиот фудбалски репрезентативец Енис Барди се најде во идеалниот тим на колото во шпанската Ла Лига, откако вчера го предводеше својот Леванте до бод на домашен терен против актуелниот шампион Атлетико Мадрид.

Барди беше двоен стрелец во ремито од 2-2, биејќи прецизно од белата точка во 37. и 90. минута.

За македонскиот репрезентативец ова беа првите голови во новата сезона во која поради повреда пропушти шест прволигашки натпревари.

По 11 одиграни кола, Леванте е претпоследен на табелата со шест нерешени и пет порази пред следниот натпревар в понеделник против Гранада на домашен терен.