среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 98
home Фудбал

Барди: Сите ќе видат колку е добар фудбалот во нашата земја

Барди: Сите ќе видат колку е добар фудбалот во нашата земја

Фудбалерот за врска во македонската репрезентација Енис Барди, за официјалната веб-страница на УЕФА изрази уверување за добар настап на на ЕВРО 2020.

-Се чинеше дека сме во бајка, докажавме дека имаме силен тим. Верувам дека сите ќе видат колку е добар фудбалот во нашата земја, истакна Барди.

Македонскиот национален тим попладнево со почеток во 18 часот се среќава со Австрија во својот дебитантски настап на едно големо натпреварување. (МИА)

Коронавирус