четврток, 27. јануари 2022. Вести денес: 121
home Фудбал

Барди одигра еден час за Леванте во триумфот над Барселона

Барди одигра еден час за Леванте во триумфот над Барселона

Македонскиот репрезентативец Енис Барди одигра 62 минути на денешниот дуел против Барселона кој го доби неговиот тим со 3:1.

Дека победа ќе слават домаќините не изгледаше по првото полувреме кое им припадна на фудбалерите на Барселона. Стрелец на единствениот гол во првиот дел беше Лионел Меси од пенал. За Аргентинецот овој погодок беше 500-ти постигнат со лева нога во дресот на Барса.

Во вторите 45 минути, тимот од Валенсија постигна три гола преку Кампања, Махорал и Радоња за целосен резултатски пресврт.

По овој „кикс“ на Каталонците, Реал Мадрид има шанса со еветуален триумф вечерва против Бетис да се врати на лидерското место во Примера.

Коронавирус