недела, 5. февруари 2023. Вести денес: 0
home Фудбал

Балотели проценет на 3 милиони евра

Балотели проценет на 3 милиони евра

Напаѓачот на Ница, Марио Балотели може да го напушти клубот во зимскиот трансфер прозорец ако клубот плати 3 милиони евра за неговите права.

Фаворит за потписот на Италијанецот е Олимпик Марсеј, кој беше подготвен да го привлече Балотели во текот на изминатото лето.

Во првата полусезона, Балотели разочара со своите перформанси за Ница, постигнувајќи само еден гол во 10 натпревари.

Во последниве недели во Франција се пишуваше и за заострување на неговите односи со тренерот Патрик Веира, откако легендата на Арсенал го остави надвор од ссотавот во последните два меча од Лига 1, што се повеќе сугерира дека поранешниот фудбалер на Интер, Милан и Манчестер Сити ќе се најде на излезна врата од „Алијанц Ривиера“.

МИА