вторник, 28. септември 2021. Вести денес: 174
home Фудбал

Балотели повторно вмешан во скандал: Малолетничка силувана, играчот тврди дека е уценуван

Балотели повторно вмешан во скандал: Малолетничка силувана, играчот тврди дека е уценуван

Контроверзниот напаѓач на Бреша, Марио Балотели бил во полиција за да се пожали дека бил уценуван од тинејџерка која од него барала 100 000 евра, неколку недели пред официјално да го обвини за силување, пренесува Дриблинг.мк.

Балотели се запознал со младата девојка во јули 2017 година додека играше за Ница. Според медиумите во Франција има две верзии на приказната.

Една е дека кога се случил настанот, таа не само што му кажала дека нема 18 години туку му ја покажала и личната карта за да докаже дека е малолетна. Според наводите на весникот, Балотели на полицијата и кажал дека кратко време бил во врска со девојката и дека по нејзино инсистирање имале секс во ноќен клуб и на приватна плажа.

Целиот текст на Дриблинг.мк

Коронавирус