недела, 20. септември 2020. Вести денес: 68
home Фудбал

Балотели може да ја продолжи кариерата во Романија

Балотели може да ја продолжи кариерата во Романија

Поранешниот италијански фудбалски репрезентативец, Марио Балотели е во преговори со Клуж.

Според „РМЦ“, романскиот клуб е подготвен да понуди договор на 29-годишниот Балотели, кој не му е потребен досегашниот негов клуб Бреша.

Балотели и се придружи на Бреша летото 2019 година, постигнувајќи пет гола на 19 натпревари. Во јуни, 29-годишниот Италијанец престана да се појавува на тренинзи и одби да го раскине договорот со клубот со меѓусебна согласност на страните. (МИА)

Коронавирус