сабота, 3. јуни 2023. Вести денес: 0
home Фудбал

Балотели ќе си замине од Бреша во летниот преоден рок

Балотели ќе си замине од Бреша во летниот преоден рок

Марио Балотели ќе го напушти тимот на Бреша на крајот на сезоната 2019/20, објави новинарот Николо Скира.

Според добриот познавач на италијанскиот фудбал, за 29-годишниот Балотели се заинтересирани турски Галатасарај и бразилски Васко да Гама.

Се известува дека двата клуба веќе започнале преговори со агентот на играчот, Мино Рајола.

Балотели и се придружи на Бреша летото 2019 година како слободен агент. Тој има пет гола на 19 натпревари за тимот во сезоната 2019/20.

Порталот „Transfermarkt.com“ ја проценува вредноста на играчот на 5,5 милиони евра.