понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 154
home Фудбал

Балотели ќе биде пречекан како Марадона, ако потпише за клуб од Бразил

Балотели ќе биде пречекан како Марадона, ако потпише за клуб од Бразил

Марио Балотели го раскина договорот со Бреша, поранешниот репрезентативец на Италија е во потрага по нов клуб, веројатно ќе се пресели во Васко де Гама, пишуваат медиумите од Бразил.

Трансферот на Балотели во Васко де Гама е извесен, но се чека да дојде 15 јануари и Италијанецот да биде слободен играч.

„Секој би сакал да игра за Васко де Гама, после Реал Мадрид нашиот клуб е втор најтрофеен во светот, Балотели овде би бил дочекан како Марадона“ – изјави спортскиот директор на клубот, Фабио Кордела.

Коронавирус