сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 89
home Фудбал

Балотели бара Бреша да го врати во тимот или да му плати обештетување

Балотели бара Бреша да го врати во тимот или да му плати обештетување

Конфликтот меѓу контроверзниот фудбалер Марио Балотели и Бреша оди кон правна разрешница. Двете страни ангажираа адвокати, а случајот би можел да оди на суд.

Играчот бара да биде вратен во тимот или да му се исплати значителен надомест. Во исто време, многу е веројатно Балотели ова лето да ја напушти Бреша, пренесува новинарот Николо Скира.

За 29-годишниот Италијанец се заинтересирани Галатасарај, Васко да Гама, Фламенго и Ботафого.

Договорот на Балотели со Бреша важи до јуни 2022 година.