четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 117
home Фудбал

Балардини: Пандев е извонреден, точно знае што да прави

Балардини: Пандев е извонреден, точно знае што да прави

Тренерот на Џенова Давиде Балардини, не го криеше своето задоволство откако неговиот тим минатата ноќ го победи Лацио на „Олимпико“, а особено пофални зборови имаше на сметка на македонскиот репрезентативец Горан Пандев.

Џенова го совлада Лацио со 2:1, а Пандев го постигна првиот гол за гостите во 55. минута од натпреварот.

-Тој е извонреден, точно знае што да прави со топката и секогаш им помага на своите соиграчи, рече Балардини. 

Коронавирус