петок, 3. јули 2020. Вести денес: 128
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Што мисли Заев за Црвенковски и колку е Заев богат?

Во живо

Мицкоски на средби со граѓани во Шуто Оризари

home Фудбал

Балак: Ван Дајк има среќа да не игра против напаѓачи како Дрогба, Ширер, Анри и Руни

Балак: Ван Дајк има среќа да не игра против напаѓачи како Дрогба, Ширер, Анри и Руни

Поранешниот играч од средниот ред на Челси, Михаел Балак, се чини дека не се согласува со тврдењата дека Вирџил ван Дајк е најдобриот дефанзивец во историјата на Премиер лигата.

Германецот смета дека дефанзивецот има среќа што не мора да игра против напаѓачи од класата на Дидие Дрогба, Алан Ширер, Тиери Анри, Вејн Руни и други.

– Ван Дајк има многу среќа да игра во ера во која на Премиер лигата и недостасуваат играчи како Дидие Дрогба, Френк Лампард, Алан Ширер, Тиери Анри, Вејн Руни, Робин ван Перси, Карлос Тевез, Емануел Адебајор и Диего Кошта. Ништо чудно дека сите мислат дека тој е најдобриот дефанзивец во светот, рече Балак.

Парламентарни избори 2020