недела, 5. февруари 2023. Вести денес: 60
home Фудбал

Баерн поконкретен, Реал израмни пред паузата: Погледнете ги преубавите голови на Кимих и Марсело (ВИДЕО)

Баерн поконкретен, Реал израмни пред паузата: Погледнете ги преубавите голови на Кимих и Марсело (ВИДЕО)

Првиот дел од натпреварот меѓу Баерн Минхен и Реал Мадрид, во вториот полуфинален натпревар од Лигата на шампионите заврши со 1:1.

Првиот дел го одбележаа два одлични голови постигнати од играчи чија главна задача не се баш головите, Џошуа Кимих кој стрелаше за 1:0 за Баерн и Марсело кој пред крајот на полувремето успеа да го израмни резултатот со еден убав гол постигнат со шут од повеќе од 16 метри.

Баерн Минхен беше доста поконкретен во првиот дел, додека пак Реал од може да се каже својата единствена шанса успеа да постигне гол.

Погледнете го голот на Кимих:

Погледнете го голот на Марсело: