среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 105
home Фудбал

Баерн одново не успеа да се договори за продолжување на договорот со Алаба

Баерн одново не успеа да се договори за продолжување на договорот со Алаба

Раководствотo на германскиот фудбалски шампион Баерн Минхен, повторно не успеа да се договори за продолжување на договорот со дефанзивецот Давид Алаба, објави новинарот на „Билд“, Кристијан Фолк.

Според изворот, и третиот обид за преговори со 28-годишниот Австриец не успеал.

Актуелниот договор на Алаба со Баерн Минхен важи до крајот на сезоната 2020/21.

Коронавирус