сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 80
АКТУЕЛНО

ЦРН РЕКОРД НА ПОЧИНАТИ ВО ЗЕМЈАВА: Денеска над 40 починати, НАЈМЛАДИОТ НА САМО 18 ГОДИНИ!

home Фудбал

Баерн Минхен за 50 милиони евра во своите редови ќе го доведува дефанзивецот на Интер

Баерн Минхен за 50 милиони евра во своите редови ќе го доведува дефанзивецот на Интер

Германскиот фудбалски шампион Баерн Минхен е заинересиран да ги засили своите редови за новата сезона со Ашраф Хакими и подготвен е да издвои 50 милиони евра за услугите на дефанзивецот на Интер.

Хакими има договор со новиот италијански првак уште четири години, но постои реална можност за реализација на трансферот поради неповолната финансиска состојба во која се наоѓа Интер.

Сезонава 22-годишниот дефанзивец одигра 44 натпревари во „сино-црниот“ дрес на кои постигна седум голови, а додаде и девет асистенции.

Коронавирус