недела, 20. јуни 2021. Вести денес: 64
home Фудбал

Баерн Минхен рутинирано низ Берлин

Баерн Минхен рутинирано низ Берлин

Германскиот и Европски фудбалски шампион Баерн Минхен забележа минимална победа на гостувањето кај Херта Берлин од 1-0 во рамките на 20. коло од Бундеслигата.

Единствениот гол беше дело на Кингсли Коман во 21 -та минута. Лидерот ја запиша петтата победа во низа и продолжи да прави разлика во однос на конкурентите на врвот. Харта остана во долниот дел од табелата и до крајот ќе се бори за опстанок во елитното друштво.

ЕУРО 2020

Македонија