четврток, 15. април 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Баерн Минхен и Челзи го потврдија пласманот во четврфиналето од ЛШ

Баерн Минхен и Челзи го потврдија пласманот во четврфиналето од ЛШ

Лондонскиот фудбалски клуб Челси и во вториот натпревар славеше над Атлетико Мадрид сега со 2-0 и со вкупни 3-0 се пласираше во четвртфиналето од Лигата на шампионите.

Хаким Зијеш во 34. минута донесе водство од 1-0. Во второто полувреме далеку понитересно беше.

Прво Симеоне ја смени својата прва ѕвезда Луис Суарез кој беше незадоволен по излегувањето, а потоа Савиќ доби директен црвен картон откако дозволи да биде испровоциран од Ридигер. Во финишот Емерсон ги постави конечните 2-0 и го завери пласмано на Челзи во следната рунда од ЛШ.

Коронавирус