сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 62
home Фудбал

Баерн ја продолжи соработката со Румениге

Баерн ја продолжи соработката со Румениге

Карл-Хајнц Румениге доби договор да остане претседател на Баерн Минхен до 2019 година, објавија германските медиуми.

Легендарниот напаѓач на Баварците функцијата претседател ја извршува од 2002 година.

Претходно, Румениге беше тренер на клубот, а потоа и потпретседател.

Најважна задача на Румениге ќе биде да го нјаде наследникот на Јуп Хајнкес кој по завршувањето на сезоната ќе се пензионира.

МИА