четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 145
home Фудбал

Баер прв финалист во Купот на Германија

Баер прв финалист во Купот на Германија

Екипата на Баер Леверкузен ќе игра во финалето фудбалскиот Купот на Германија, откако синоќа во полуфиналето како гостин го совлада Сарбрикен.

„Фармацевтите“ немаа поголеми проблеми со клубот од четвртата дивизија во германското првенство и на крајот триумфираа со 3:0.

Во финалето, ривал на Баер ќе биде победник од вечерашниот дуел Баерн – Ајнтрахт. Овој меч ќе се игра во Минхен со почеток во 20:45 часот.

Локални избори 2021