сабота, 23. септември 2023. Вести денес: 55
home Фудбал

Баер е подготвен да размени напаѓач со доплата за дефанзивецот на Монако

Баер е подготвен да размени напаѓач со доплата за дефанзивецот на Монако

Бундеслигашот Баер е заинтересиран во Леверкузен да го донесе дефанзивецот на Монако, Бенуа Бадијашиле.

Според „РМЦ“, германскиот клуб е подготвен да понуди 20 милиони евра за Французинот и напаѓачот Кевин Фоланд.

Во сезоната 2019/20 година, Бадијашиле играше на 20 натпревари на сите турнири.