сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 63
home Фудбал

Бабунски го победи коронавирусот, се врати на тренинзите

Бабунски го победи коронавирусот, се врати на тренинзите

Македонскиот фудбалер Давид Бабунски го победи коронавирусот.

Романскиот клуб Ботошани, за кој настапува Бабунски, пред два дена објави фотографии од одржаниот тренинг, а меѓу нив се најде и фотографијата на која Бабунски тренира.

фото: ФК Ботошани

Бабунски кон крајот на минатиот месец доби позитивен тест на Ковид-19.