недела, 7. март 2021. Вести денес: 35
home Фудбал

Азар задоволен од неговата игра

Азар задоволен од неговата игра

Напаѓачот на Реал Мадрид, Еден Азар синоќа против Селта го имаше својот прв натпревар по подолгото отсуство поради повреда. Средбата заврши 2:2.

– Се чувствував добро. Задоволен сум од мојот настап, но не и од резултатот. Се надевам дека ќе се однесуваме подобро на следните натпревари. Остануваат уште многу натпревари, ќе се бориме до крај. Имавме шанси и заслуживме да постигнеме повеќе голови. Работиме добро, напорно и очекувам повеќе успех на следните средби.

Реал Мадрид по 24 кола е лидер во Примера со 53 бода, Барселона е втора со 52.

Селта е на 17.место со 21 бод.

Коронавирус