вторник, 27. октомври 2020. Вести денес: 144
home Фудбал

Азар веќе тренира со топка

Азар веќе тренира со топка

Фудбалерот на Реал Мадрид, Еден Азар направи чекор кон враќање на теренот.

Белгискиот играч за врска денес одржа тренинг, во кој беше вклучена топка за прв пат по неколку недели.

Според шпанските медиуми, можно е поранешниот играч на Челси да биде на линија за претстојниот натпревар со Бетис следната сабота.

– Еден е подобар. Не смееме да брзаме. Треба да биде 120 проценти, рече тренерот Зинедин Зидан.

Азар тренира за тимот за време на викендот со цел да го забрза закрепнувањето. Иско, Марко Асенсио, Лукас Васкез и Едер Милитао исто така работат на враќање на својата форма.

Бразилецот беше единствениот кој излезе на теренот за тренинг и остана во теретана.

Коронавирус