понеделник, 6. април 2020. Вести денес: 174
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Фудбал

Азар повторно се повреди, може да пропушти два месеца

Азар повторно се повреди, може да пропушти два месеца

Напаѓачот на Реал Мадрид, Еден Азар, се здоби со пукнатина во десната дистална фибула, пренесува официјалната веб-страница на клубот.

Белгиецот се повреди во натпреварот од 25. коло против Леванте (0:1). Можеби ќе пропушти околу два месеца.

Азар неодамна се опорави од повредата во ноември заработена во натпревар од Лигата на шампионите со ПСЖ (2:2).

Оваа сезона, белгискиот репрезентативец настапи на 10 натпревари во шампионатот на Шпанија и постигна еден гол.

Коронавирус