среда, 1. декември 2021. Вести денес: 59
home Фудбал

Азар ја сака ѕвездата на Ливерпул во Реал Мадрид

Азар ја сака ѕвездата на Ливерпул во Реал Мадрид

Еден Азар ова лето пристигна во Реал Мадрид како најголемо засилување, па сигурно Белгиецот ќе биде важен фактор и во соблекувалната.

Летната реконструкција на „кралевите“ се уште не е завршена и Реал планира да донесе уште неколку нови фудналери, а претседателот Флорентино Перез наводно се консултирал со Азар.

„Дон Балон“ пренесува дека Азар го предложил својот ривал од Премиер лигата и ѕвезда на Ливерпул, Садио Мане.

Тешко е да се верува дека Ливерпул ќе го пушти еден од најдобрите свои фудбалери, но доколку Реал успее да го продаде Бејл во скоро време и да се ослободи од неговата плата, може да испрати богата понуда за Сенегалецот.

Садио Мане е голема желба и на тренерот Зинедин Зидан, а Азар верува дека ќе биде идеално засилување за тимот, па му го предложил на раководството.

Коронавирус