среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

Автобусот на Македонија во Букурешт (ФОТО)

Автобусот на Македонија во Букурешт (ФОТО)

Македонската фудбалска репрезентација пристигна во Букурешт, Романија, каде на 13 и 17 јуни ги игра првите два натпревари во рамки на групата Ц на Европското првенство.

Нашите фудбалери по слетувањето на аеродромот веднаш го развиорија македонското знаме. На нашиот официјален автобус на континенталниот турнир стои името Северна Македонија.

ФОТО: sport1

Коронавирус