среда, 16. јуни 2021. Вести денес: 155
home Фудбал

Атмосферата одлична, подготовките продолжуваат (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Атмосферата одлична, подготовките продолжуваат (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Фудбалската репрезентација на Македонија ги продолжува подготовките за претстојните предизвици на Европското првенство во фудбал.

Селекторот Игор Ангеловски веќе неколку ги крои последните планови за историскиот натпревар на ЕП против Австрија.

ЕУРО 2020

Македонија